Product Specification

 • Certifications

 • Materials

 • Тенки cargo панталони направени од издржлива памучна stretch ткаенина која обезбедува долготрајна удобност и слобода на движење. Исполнети со додатоци за да понудат подобрени перформанси, вклучувајќи пред-свиткани колена, издолжен заден дел на појас и прилагодлива должина на ногавиците за дополнителна лагодност. Мулти-функционалните џебови се идеални за сигурно чување на телефони, пенкала и алати.

 • Современ дизајн со ергономски крој
 • Portwest Stretch содржи богата и еластин памук мешавина со супериорен комфор и слобода на движење
 • Високиот заден појас овозможува заштита во сите работни позиции.
 • Пред-свиткани колена овозможуваат поголема слобода на движење
 • Прилагодлив раб за прилагодување на сите должини на ногавиците
 • 8 џебови за обемно складирање
 • Повеќе џебови
 • Џеб за метар
 • Патент со брендирано Portwest копче
 • Појачани на сите стрес точки

 • Ткаенини:
   
  98% Памук, 2% Еластан 255g

  Боја/Модел/Големина
  ЦрнаРег 28 - 48"
  Тегет   Рег 28" - 48"
  Сива Рег28" - 48"
  Дополнителни информации за големината: нормални нозе 31 или 79cm прилагодливи до високи нозе 33 или 84cm

  Write a review

  Note: HTML is not translated!
      Bad           Good

  T801 KX3 Cargo работни панталони


  Available Options


  Tags: KX3 Cargo работни панталони

  Recently viewed