Certifications

 •  Slim fit Hi-Vis панталони кои нудат неверојатен комфор и флексибилност. Засилените панели на колено овозможуваат зголемена слобода на движење, додека ребрестиот појас и еластичните обвивки обезбедуваат универзално прилегање. Дополнителни функции вклучуваат пред-свиткани колена, дел на препоните и повеќе џебови идеални за безбедно чување на телефони, пенкала и алатки.

 • Современ дизајн со чисти пресечени линии
 • Еластична ткаенина во 4 насоки за олеснување на движењето и дополнителна удобност
 • Тенки фиксирани панталони
 • Пред-свиткани колена овозможуваат поголема слобода на движење
 • Двослојна заштита за колено за дополнителна сила и издржливост
 • Целосно ребрест појас со врвка кој е прилагодлив на сите величини
 • Влошка кај препоните која го намалува оптоварувањето и избегнува попуштање на рабовите
 • 5 џебови за голем багаж
 • Страничен џеб
 • Преден D - прстен
 • Лесни повлекувачи на сите патенти
 • Појачување на сите стрес точки
 • *Регистриран дизајн на Европската заедница 
  Лесна флексибилна  HiVisTex Pro сегментирана рефлектирачка лента за зголемена видливост
  Во согласност со  EN ISO 20471 стандардот

  Боја/Модел/Големина   
  Црна/Портокалова    Рег  S - 3XL
  Црна /Жолта   Рег S - 3XL

  Стандарди    
  EN ISO 20471 Класа 1 (1)

  Write a review

  Note: HTML is not translated!
      Bad           Good

  KX341 KX3 Hi-Vis Flexi панталони

  • Product Code: KX341

  Available Options


  Tags: KX3-Hi-Vis-Flexi-панталони

  Recently viewed